Shantee
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

~.~ Comunicat Cumicu ~.~

In jos

~.~ Comunicat Cumicu ~.~ Empty ~.~ Comunicat Cumicu ~.~

Mesaj Scris de George_BYG Sam Sept 13, 2008 7:04 pm

"Incep prin a multumi tuturor celor care au fost alaturi de mine in toti acesti ani. Ar fi penibil sa fac lista, se stiu ei. Si nu e nevoie sa le fac numele oficiale pentru ca nu asta au urmarit.


Multumesc tuturor celor care :
- au intrat pe forum, indiferent ca si-au facut user si au postat sau doar au citit ce se petrece pe acolo.
- au cumparat albumele, le-au downloadat, le-au dat mai departe.
- au venit la concerte, au ridicat o mana, au fost alaturi de mine si au ramas pana la ultima piesa.


Multumesc tuturor celor care mi-au zis ca nu sunt in stare sa fac asta, ca sunt un expirat, ca sunt un fals. Multumesc!

Pe aceasta cale va anunt ca voi inceta orice tip de activitatea pe internet pana la urmatorul album. Care va fi si ultimul! Cei care imi sunt putin mai apropiati stiu ca am spus asta dupa fiecare album incepand cu 2004 cand am inregistrat primul album. De data asta, si ei stiu ca lucrurile s-au schimbat.

Albumul se va numi "Un nenorocit".

Sunt multe sacrificii pe care le fac pentru albumul acesta. Unul dintre acestea e faptul ca am renuntat la locul de munca cu ajutorul caruia ma intretineam: chirie, cheltuieli, mancare, haine, etc.

Am 21 de ani, sunt roman si cred ca asta spune totul. Singura familie pe care o am momentan e omul de dublaje din concerte (Bufu), dj-ul meu (Twist) si inca o persoana despre care nu voi da detalii.
Pe scurt: sunt un om care nu are mare lucru de pierdut

Cat despre arta, despre bani, despre muzica, despre rap, despre astea...Incep din ce in ce mai mult sa cred ca Hip Hop-ul nu are ce cauta in Romania. TOTUSI...voi mai baga o fisa si voi mai incerca o data.

Sunt 99% sigur ca albumul nou: "Un nenorocit" va avea acelasi impact asupra publicului. Adica..."e ok si asta, dar noi preferam basul B.U.G.". Nu cred ca o sa se trezeasca astia niciodata la realitate.
Asta nu e deajuns sa ma faca sa dau in continuare ceea ce am dat pana acum.

Se pare ca a fi artist in Romania inseamna a te cobori la nivelul prostilor din tara (care tin sa va anunt ca predomina) si a face COMERCIAL. De ce credeti ca suna asa comercialul in tara? Tocmai de asta, ca se adreseaza incultilor, cocalarilor si manelarilor. Am sa incerc sa evit pe cat posibil asta. Va promit!



Ce trebuie sa intelegeti e faptul ca eu nu va datorez nimic! NU va datorez sa fac muzica pe placul vostru! Ceea ce putini au platit s-a oferit. Iar eu m-am saturat sa fac acte de caritate si munca in folosul comunitatii cand stomacul imi zice "Ba, m-am saturat de omleta si cartofi prajiti!"

Voi continua seriile de concerte. Numarul de telefon la care puteti apela pentru concerte este: 0751.573.331

Trebuie sa stiti ca pentru mine a renunta la muzica inseamna a pleca din tara asta infecta! Deci concluziile trase dupa lansarea albumului "Un nenorocit" nu vor fi extrem de multe. Imi iese manevra, raman. Nu iese manevra, am plecat. Unu-n plus, unu-n minus tot acolo e.

Nu vreau sa se trezeasca tot felul de simpatizanti pe aici sa boceasca dupa mine ca nu e nici o drama fratilor. E o realitate, un fapt, un rezultat al societatii in care traim. Asta e o decizie care mai devreme sau mai tarziu trebuia s-o iau.

Sper sa fiti alaturi de mine pe acest drum.

Ne auzim pe "Un nenorocit",
Cumicu "

Cod:
sursa : http://forum.cumicu.ro

asa patesc artistii adevarati in Romania
George_BYG
George_BYG
Admin
Admin

masculin
Numarul mesajelor : 165
Varsta : 34
Localizare : Din Dragoste
Data de inscriere : 12/04/2008

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum