Shantee
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

° Dancs Annamari se pregătește pentru Eurovision °

In jos

° Dancs Annamari se pregătește pentru Eurovision ° Empty ° Dancs Annamari se pregătește pentru Eurovision °

Mesaj Scris de Anny Sam Sept 13, 2008 2:04 pm

După ce a coborât de pe scena „Cerbului de Aur“ cu premiul de popularitate, cântăreața Dancs Annamari se pregătește să participe la selecția națională a Eurovision și are în plan două noi albume, unul în limba română și altul în limba maghiară.
Dancs Annamari s-a aflat ieri în Sfântu-Gheorghe, unde a fost felicitată și premiată de președintele Consiliului Județean, Tamás Sándor, și de primarul municipiului, Antal Árpád, prilej cu care Annamari a menționat că are în program numeroase concerte, interviuri, dar se pregătește și pentru preselecția pentru Eurovision. Tânăra s-a arătat foarte fericită de premiul primit la Cerb și consideră că acesta este apogeul carierei sale muzicale de până acum. „Mă bucur foarte mult că am fost premiată, înseamnă că muzica mea și cântecele mele sunt pe placul publicului. Pe plan profesional încă nu am avut asemenea experiențe, să concertez la un festival internațional, cu tradiție, era un vis din adolescența mea, de atunci doream să particip. Când am plecat la Brașov nici nu m-am gândit că voi câștiga, sau dacă iau vreun premiu, participarea în sine a fost un câștig. Este apogeul carierei mele de până acum“, a afrmat Dancs Annamari. Cântăreața spune că premiul ei este și al publicului și că a fost susținută nu doar de maghiarii din Transilvania, dar a observat o susținere și din partea brașovenilor și a românilor din țară. Ea a mai spus că în prezent se află în discuții cu o casă de discuri din București, privind lansarea unui album în România și în Ungaria.

° Dancs Annamari se pregătește pentru Eurovision ° Dancs%20Arpi
Anny
Anny
Admin
Admin

feminin
Numarul mesajelor : 140
Varsta : 28
Localizare : Din Dragoste
Data de inscriere : 12/04/2008

https://amazingworld.forum.st

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum